Dtunnel Nedir?

Dtunnel Nedir, Ne İşe Yarar?

Dtunnel diğer sitelerde olduğu gibi internette kullanıcıların kullandığı popüler sitelerden veya hizmetlerden bir tanesidir. Erişim engeli bulunan veya girmesinde sakıncalı olan yetişkin siteleri gibi bazı sitelere Dtunnel yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Sistem Nasıl İşliyor?

Olay aslında çok basit. Dtunnel diğer erişim yasağı bulunan sitelere bağlanmak için sizlere bir köprü vazifesi görür adeta. Erişmek isteyeceğiniz adresi siz Dtunnel ile paylaşırsanız Dtunnel sizlere kendi sunucusu yardımıyla bu web sitesine giriş sağlayıp, sizlerin önüne sunar.

Dtunnel kullanımı ve yasaklı sitelere giriş olayı oldukça basittir. Tek yapmanız gereken Dtunnel’in web sitesine giriş yapmanız ve erişim engeli olan yani erişmek istediğiniz web adresini adres çubuğuna yazmanızdır. Tıpkı Chrome, Mozilla ve Opera gibi kullandığınız tarayıcıya benzer bir kullanımı mevcuttur. Dtunnel’deki adres çubuğunu tarayıcınızmış gibi kullanabilirsiniz. Adres çubuğuna yazdığınız web linkini enter tuşu yardımıyla onaylayarak yasaklı siteye oldukça basit bir biçimde ulaşım sağlarsınız. Dtunnel diğer proxy programları gibi değil, oldukça kolay kullanıma sahip olduğundan geniş bir kitleye hitap etmektedir.

Çoğu kullanıcı DNS adresini değiştirmeyi veya çeşitli VPN programları kullanarakta yasaklı sitelere ulaşabilmekte. Fakat, bu programlar veya DNS adresleri kullanıcıyı çok uğraştıracağından ve bilgisayarında çeşitli yazılım ve güvenlik sorunları ulaşacağından dolayı Dtunnel’in kullanımını ön planda tutmaktadır. Dtunnel sizlere oldukça gizli ve güvenli paylaşım kapsamında bir hizmet imkanı sunmaktadır. Kesinlikle kullanıcının bilgilerini hiçbir tarafla paylaşmamasının yanında bağlantı sonrası çerezleride sistemde kesinlikle saklamaz. Böylelikle kullanıcı oldukça hızlı ve güvenli olarak internetin tadını sınırsız ve özgür bir biçimde çıkarabilir.

Dtunnel gibi site bazlı proxy sağlayıcılarının bu olumlu yönlerinin yanı sıra bazı olumsuz ama ufak özelliklerde karşımıza çıkabilir. Örneğin; Dtunnel, Ktunnel ve Vtunnel gibi proxy sağlayıcılarında bazı sitelere giriş sağladığınızda bağlantı hızınızdan bir miktar yavaş olarak bağlantı sunulabilir. Ancak bu kullanıcının internetin keyfini çıkarmasında çok fazla bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyoruz. Eğer hala Dtunnel’in tadına varmadıysanız bir an önce kullanımına bir göz atmanızda fayda olacağını düşünüyoruz, engelsiz internet herşeydir.


Etiketler:, , , ,