Opera VPN Nasıl Kullanılır?

İnternette sık sık gezinen kullanıcıların bildiği bir şey vardır mutlaka, o da Opera’nın diğer web tarayıcıları gibi oldukça popüler bir klasmanda yer alması. Opera seneler önce ücretsiz VPN hizmetini kullanıcılarına duyacağını duyurmuştu. İşte biz opera vpn nasıl kullanılır? sorusuna cevap olarak sizlere bir çeşit detaylar sunacağız.

Opera VPN Nasıl Kullanılır?

Opera VPN’i çeşitli aygıtlarda kullanmanız mümkündür. Cihazınızın işletim sistemine göre Google Play yada Apple Store’dan edinip rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Masaüstü kullanıcıları için Opera tarayıcısını indirdikten sonra yeni özel sekme seçeneğini açarak, adres çubuğunun solunda bulunan VPN butonundan ülke sunucusu seçimini yazarak aktif hale getirebilir, oldukça hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Çoğu internet kullanıcısı VPN hizmeti için ücret ödememek için arama motorları ve çeşitli sitelerde ücretsiz vpn adı altında aramalar gerçekleştirmektedir. Ancak bu gerçekleştirdiği aramalar sonucunda bilgisayarına neler indirdiğinin ve verilerinin kimler tarafından yönetildiğinin farkında bile değildir. Hal böyle olunca bedava etin yahnisini duyan kullanıcılar bilgisayarına bu riskleri hiç düşünmeden direkt olarak yükleme yapmaktadır. Tabii ki ücretsiz bazı VPN hizmetleride mevcuttur. Bizler zaten tunnel.gen.tr olarak bunları sizlere elimizden geldiğince paylaşmaya çalışıyoruz. Eğer ücretsiz VPN arayan kullanıcılardan bir tanesi iseniz sizlere kullandığınız platforma göre Opera Web Tarayıcısını indirmenizi öneririz. Gerek hızlı olarak işlemlerinizi halledebilmeniz gerekse de ücretsiz olarak sunduğu VPN hizmetiyle bizler tarafından tam puan alan bir tarayıcı.

Yaklaşık 1-2 sene önce Opera’nın tarayıcılarına eklediği VPN özelliği o dönemde kısıtlı bir şekilde kullanılıyordu. Yani sadece geliştiriciler için mevcut durumdaydı. Ancak şuan 2018 itibariyle her Opera tarayıcısının özel sekmelerine VPN hizmeti sunulmuş durumda. İlk indirdiğimizde bizlerde şaşırmıştık ancak, kullanıcıları Opera bir hayli memnun etmiş gibi gözüküyor. Opera tarayıcısı üzerinden çeşitli bölgelerdeki VPN hizmetlerini aktif hale getirebiliyorsunuz. Örneğin; Asya ve Avrupa gibi bölge seçimleri mevcuttur. Ek olarak sizlere en uygun konum adı altında VPN sanal konumu bularak IP belirtilen IP adresinden hizmet almanızı sağlıyor. Hız konusunda ise ortalama puan verdiğimizi söylemek isterim, bağlantınızda bir miktar yavaşlık oluyor ancak, bu video izlemenizi ve diğer işlemlerinize bir engel olmuyor.


Etiketler:, , , , , ,