Vtunnel Nedir?

Vtunnel Nedir, İşlevleri Nelerdir?

Proxy sitelere internette erişim bakımından en kolay ve en zahmetsiz sistemlerdir. En pratik yöntem olarak karşımıza çıkan proxy siteleri ile hiçbir bilgi ve zahmet gerektirmeden istediğiniz yasaklı sitelere erişim sağlayabilirsiniz. Bu proxy sitelere sizlere ayrıca ek hizmetlerde sunabilmektedir. Örneğin, çerezleri kullanmama, kimliğinizi istediğiniz ülke üzerinden gösterme gibi ek hizmetleride kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bağlanmak istediğiniz proxy sitesi sizinle yasaklı site arasında bir köprü görevi görmektedir. Bunun şüphesiz hem iyi hem de kötü yanları bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirsek köprü işlevi gören proxy sitesi ile erişim engeli bulunan siteye eriştiğiniz zaman bir vekil site yardımı ile bağlandığınız için hızınızda bir miktar yavaşlık problemi olabilmektedir.

Zaman zaman proxy siteleri ile bağlanırken reklamlarda kullanıcılara bazen bıkkınlık verebiliyor. Ancak genel olarak değerlendirirsek proxy siteleri oldukça kullanışlı ve güvenliği ön planda tutarak sizlere problemsiz bir erişim imkanı sağlıyor. Herkesin şüphesiz bilgi sahibi olduğu proxy sitelerinin başında Vtunnel, Ktunnel, Dtunnel gibi proxy siteleri yer almaktadır. Vtunnel benzeri siteler ingilizce dil yapısına sahip olduğu için dil konusunda sıkıntı yaşayan bazı kullanıcılar zorluk çekebilirler. Ancak normal bir insanın ingilizcesi olmasa bile Vtunnel’i rahatlıkla kullabilir. Eğer yabancı dilli bir proxy sitesi kullanımı size zor gelir ise arama motoru vasıtası ile türkçe proxy kaynaklarınada rahatlıkla erişebilirsiniz.

Vtunnel gibi proxy sitelerinin tercih sebebinin bir diğer nedeni de browser yani tarayıcı üzerinden oldukça hızlı bir biçimde erişimde kullanılacak köprü vasıtası ile hedefteki siteye direkt olarak ulaşabiliyorsunuz. Günümüzde VPN ve proxy hizmeti sağlayan birçok eklenti, uygulama ve programlar bulunmaktadır. Ancak, çoğu kullanıcı bunların kendisini ve bilgisayar güvenliğini tehlikeye soktuğunu düşünerek haklı bir biçimde tarayıcı üzerinden köprü görevi gören Vtunnel gibi proxy sitelerini tercih etmektedirler. Yasaklı sitelere giriş dediğimiz de kullanıcıların kafasında Vtunnel ismi şüphesiz belirmektedir. Sizlerde Vtunnel’i denemediyseniz denemenizi tavsiye ediyoruz ve internet dünyasındaki tüm engelleri kaldırmanız açısından sizlere kolaylık imkanı sunmayı kendimize bir borç biliriz. İnternette engelsiz, erişim problemsiz, özgürce gezinmeniz dileğiyle.


Etiketler:, , , ,