ZenMate Nedir? Nasıl Kullanılır? – VPN İnceleme

ZenMate Nedir?

ZenMate nedir? sorusuna verebileceğimiz en kısa ve net yanıt günümüzde kullanılan en popüler ve kullanışlı VPN’lerden birisi olduğudur. ZenMate, 2014 yılında kurulan ve Berlin’de bulunan bir VPN olup, kurulduğu günden bugüne kadar oldukça geniş çaplı sunucu konumlarına ve geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır.

ZenMate Nasıl Kullanılır ve Avantajları Nelerdir?

İlk olarak ZenMate’in oldukça kolay bir kullanımının olduğunu söylemeliyiz. ZenMate’in masaüstü bilgisayarlarla, tüm mobil aygıtlarla, işletim sistemleriyle ve tarayıcılarla uyumlu olduğunu söylemek mümkün. Yani her türlü tablet ve akıllı telefonlarla da kullanabilirsiniz. Google Chrome, Opera, Firefox gibi popüler tarayıcılara uygun eklentileri bulunmaktadır.  Aç ve kapa mantığıyla çalışan ZenMate oldukça basitleştirilmiş bir VPN’dir ve güvenliği ön planda tutan kullanıcılar için idealdir. Ancak, yasa dışı işler için kullanılmamalıdır. Bu durum ZenMate’in hizmet sözleşmelerinde açıkça belirtilmiştir.

ZenMate 27 farklı ülkede 314’ten fazla ülkenin sunucularında çalışma sağlamaktadır. Yani istediğimiz her bölge ve ülkeye ait seçim yapabilmekteyiz. 34 milyondan fazla kullanıcısıyla çok geniş bir kullanıcı yelpazesine mevcuttur.

ZenMate’in fiyat prosedürü yine benzer programlarla eşitlik göstermektedir. Masaüstü bilgisayarlar içinde 1 haftalık deneme sürümü bulunmaktadır ve bu satın alacak ama tereddütte olan kullanıcılar için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Çoğu kullanıcı VPN kullanımında gizliliğin ve verilerin paylaşılması gibi şüphe duyucu durumlarla karşı karşıya kalabilir. ZenMate, hiçbir verilerin depolanmadığını ve hiçbir kişisel veriye erişim olmayacağını açık bir şekilde belirtmektedir. Buda kullanıcıların genelde ZenMate’i tercih etmesinde birincil neden olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir diğer önemli konu hız meselesinde de ZenMate, kendi içinde bulunduğumuz sunucularda oldukça hızlı bir şekilde çalışmaktadır ancak bölge dışı sunucularda bir miktar yavaşlık her VPN programında olduğu gibi karşımıza çıkıyor. Ancak yaptığımız çeşitli test sonuçlarında bazı videoları HD çözünürlükte rahatlıkla izleyebildiğimizi gözlemledik. Buda sizler için bir sorun teşkil etmeyecektir.

ZenMate’in web sitesinde kullanıcıların destek almasına yönelik talep formları ve destek hizmeti mevcuttur. Her türlü soruna karşı çeşitli belge ve kanıt dosyalarını da talep formuna yükleyebiliyorsunuz. ZenMate, destek süresi ortalama 24 saati bulmaktadır ve kullanıcılarına Türkçe destek sunmaktadır. Bu bağlamda kullanıcı dostu olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer sizde ZenMate VPN tercih etmek istiyorsanız arama motorundan ZenMate’in tercih edeceğiniz aygıtlara göre teminatını sağlayabilirsiniz. Bizlerin siz kullanıcılarımıza tavsiye edebileceği kaliteli VPN programlarından bir tanesidir.


Etiketler:, , , , ,